Intencje mszalne
Intencje Mszalne 25 -...

(2020-05-26)

Ogłoszenia...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELE WIELKANOCNĄ 19.04.2020 R. Ks.... więcej

OGŁOSZENIA NA WIELKI...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WIELKI TYDZIEŃ Podczas trwania Wielkiego Tygodnia... więcej

Ogłoszenia...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU - 29.03.2020 r. W... więcej

Zobacz wszystkie ogłoszenia
Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia w Janowie
Witajcie na naszej stronie


     UWAGA

Wszelkie informacje dotyczące życia religijnego w czasie pandemi koronawirusa SARS-COV-2 bedą umieszczane w zakładce "ogłoszenia"

 

 

DYSPENSA
 Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), w związku  z rekomendacją Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca br., do dnia 29 marca br. włącznie
udzielam dyspensy  od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej:
 osobom w podeszłym wieku,  osobom z objawami infekcji,  dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę;  wszystkim, którzy czują obawę przez zarażeniem.
 Zachęcam wszystkich korzystających z dyspensy, aby trwając na osobistej i rodzinnej modlitwie, łącząc się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pomocą transmisji Mszy świętych drogą telewizyjną, radiową  i internetową, polecali szczególnie intencję obrony przed epidemią, wszystkich chorych i niosących im pomoc.
 
 
 
(-) Ks. Marian SZCZERBA KANCLERZ
 (-) ✠ Wacław DEPO ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

 

 

 

 

 

 

Budowanie komunii odbywa się przez wzajemną komunikacje. Temu ma służyć ta internetowa strona naszej Parafii. Przystępujemy do tego dzieła i zadania z pewnym niepokojem ale takze z zaufaniem i zawierzeniem do Najświętszego Zbawiciela, którego Łasce i błogosławieństwu polecamy twórców i autorów tego przedsięwzięcia.Tych, którzy będą odwiedzać naszą stronę i autorów zamieszczanych na niej artykułów.
      Obiecujemy sobie licznych dobrych owoców wynikających z funkcjonowanie tego elektronicznego medium i życzymy wszystkim , którzy będą odwiedzać naszą  stronę www. pogłebiania i poszerzania wzajemnej komunikacji i budowania Królestwa Bozego.

 

 

ks. proboszcz

Im więcej dajemy...

Im więcej dajemy Bogu, tym więcej On sam się daje. bł. Elzbieta

więcej