Intencje mszalne
Intencje mszalne 06 -...

(2020-04-08)

Ogłoszenia...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU - 29.03.2020 r. W... więcej

J.E. Ks. Abp. Wacław...

ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI Częstochowa, 20 marca 2020 r.... więcej

Ogłoszenia...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 22.03.2020 R.... więcej

Zobacz wszystkie ogłoszenia
Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia w Janowie
Witajcie na naszej stronie


     UWAGA

Wszelkie informacje dotyczące życia religijnego w czasie pandemi koronawirusa SARS-COV-2 bedą umieszczane w zakładce "ogłoszenia"

 

 

DYSPENSA
 Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), w związku  z rekomendacją Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca br., do dnia 29 marca br. włącznie
udzielam dyspensy  od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej:
 osobom w podeszłym wieku,  osobom z objawami infekcji,  dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę;  wszystkim, którzy czują obawę przez zarażeniem.
 Zachęcam wszystkich korzystających z dyspensy, aby trwając na osobistej i rodzinnej modlitwie, łącząc się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pomocą transmisji Mszy świętych drogą telewizyjną, radiową  i internetową, polecali szczególnie intencję obrony przed epidemią, wszystkich chorych i niosących im pomoc.
 
 
 
(-) Ks. Marian SZCZERBA KANCLERZ
 (-) ✠ Wacław DEPO ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

 

 

 

 

 

 

Budowanie komunii odbywa się przez wzajemną komunikacje. Temu ma służyć ta internetowa strona naszej Parafii. Przystępujemy do tego dzieła i zadania z pewnym niepokojem ale takze z zaufaniem i zawierzeniem do Najświętszego Zbawiciela, którego Łasce i błogosławieństwu polecamy twórców i autorów tego przedsięwzięcia.Tych, którzy będą odwiedzać naszą stronę i autorów zamieszczanych na niej artykułów.
      Obiecujemy sobie licznych dobrych owoców wynikających z funkcjonowanie tego elektronicznego medium i życzymy wszystkim , którzy będą odwiedzać naszą  stronę www. pogłebiania i poszerzania wzajemnej komunikacji i budowania Królestwa Bozego.

 

 

ks. proboszcz

Jezus Chrystus:

We Mnie żyjesz, poruszasz się i jesteś.

więcej