Intencje mszalne
INTENJE MSZALNE NA XX...

(2019-08-21)

OGLOSZENIA...

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELE ZWYKŁĄ 18.08.2019 R. Bardzo... więcej

OGLOSZENIA...

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELE ZWYKŁĄ 11.08.2019 r. Bardzo... więcej

Ogłoszenia Parafialne...

OGŁOSZENIA DUSZPARSTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W najbliższym tygodniu we... więcej

Zobacz wszystkie ogłoszenia
Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia w Janowie

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELE ZWYKŁĄ 11.08.2019 r.

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELE ZWYKŁĄ
11.08.2019 r.

Bardzo dziękujemy wszystkim wczorajszym pieszym pielgrzymom na Jasną Górę . W pielgrzymce uczestniczyło 90 osób. Dziękuję kierującym ruchem , śpiewającym, grającym , za pożyczony samochód panu Longinowi Wałachowskiemu, kierowcom panu Andrzejowi i klerykowi Dawidowi, służbie medycznej, niosącym krzyż, znak naszej miejscowości, nagłośnienie, dzieciom. Wszystkim za dobry klimat modlitwy. Pielgrzymom dziękujemy za ofiarę złożoną na kościół w wysokości 964 zł.
Dzisiaj dla chętnych Msza św. na Jasnej Górze o godzinie 15.30 , następnie o 16.30 Droga Krzyżowa na wałach Jasnej Góry.
W tych dniach przez nasze miejscowości będą przechodziły pielgrzymki, będą spożywali przygotowany przez wiernych naszej parafii posiłek. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to całe przedsięwzięcie zarówno w Janowie jak i na punkcie
w Piasku.
W najbliższym tygodniu przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. odpustowa w tym dniu o godzinie 16.00 w Skowronowie. Przy okazji Mszy św. odpustowej będzie konkurs na najpiękniejsze ziele, bo Ta Uroczystość to Uroczystość Matki Bożej Zielnej.
Dożynki parafialne będą miały miejsce na sumie w niedzielę 25 sierpnia.
Spotkanie ministrantów oraz chętnych do liturgicznej służby ołtarza w sobotę o 10:00 w kościele.
Dziękujemy mieszkańcom Ponika z ulic: Dębowa, Kosynierów, Graniczna, Kielecka za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. W najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców Janowa
z ulicy Lelowskiej.


W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:
Jakubczak Mateusz Tomasz , kaw., rzym- kat., par Sygontka
oraz Kowalczyk Justyna Dorota, p., rzym- kat., par tut. zap. II

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Tomasza Szlęzak z Janowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

Myśl przewodnia

Wsłuchaj się w cisze, a usłyszysz Boga.

więcej